Pro 1 osobu

Goddess RHODOS2CEION

Rohová infrasauna pro dvě osoby je vyrobena z luxusního cedrového dřeva. Disponuje karbonovými topidly, ionizérem i rádiem. Záruka 40 měsíců.

Goddess SANTORINI3ION

Infrasauna pro 3 osoby, která je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva hemlock, Disponuje ionizérem, karbonovými topidly a rádiem. Záruka 40 měsíců.

Goddess GRANCANARIA3ION

Infrasauna pro 3 osoby, která je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva hemlock, Disponuje ionizérem, keramickými topidly i vnější osvětlovací rampou.

Goddess MALLORCA2CEION

Luxusní cedrová infrasauna pro dvě osoby. Disponuje karbonovými topidly, ionizérem i rádiem. Snadno složitelná. Záruka 40 měsíců.

Goddess LANZAROTE2ION

Infrasauna pro 2 osoby. Je vyrobena z hemlocku a disponuje karbonovými topidly, rádiem s USB a bluetooth, ionizérem a světelnou terapií. Záruka 40 měsíců.

Goddess KORFU2ION

Infrasauna pro 2 osoby. Ve výbavě má karbonová topidla, ionizér i rádio. Lehce a rychle složitelná. Záruka 40 měsíců.

Goddess MALLORCA2ION

Infrasauna pro 2 osoby, která je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva hemlock. Disponuje karbonovými topidly, ionizérem a rádiem. Záruka 40 měsíců.

Goddess KORSIKA1ION

Infrasauna pro jednu osobu. Je vyrobena z exklusivního saunového dřeva hemlock a vybavena karbonovými topidly, rádiem a ionizérem. Záruka 40 měsíců.

Goddess RIMINI2N

Infrasauna pro dvě osoby s karbonovými topidly a elektronickým ovládáním. Snadno složitelná a připravena na zapojení do zásuvky 230 V. Záruka 40 měsíců.

Goddess BIBIONE1ION

Infrasauna pro jednu osobu. Je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva hemlock a vybavena karbonovými topidly, rádiem a ionizérem. Záruka 40 měsíců.

Goddess SPLIT1N

Infrasauna pro jednu osobu s karbonovými topidly a elektronickým ovládáním. Snadno složitelná a připravena na zapojení do zásuvky 230 V. Záruka 40 měsíců.

PÁR rád DO ZAČÁTKU

Účinky infrasauny

Účinky infrasauny lze charakterizovat třemi hlavními body: Relaxace, Regenerace, Detoxikace. Pojďme odhalit podstatu těchto pozitivních aspektů pravidelného užívání infrasauny.

Teplota v kabině se pohybuje na pohodlných 60 stupních celsia, což prodlužuje jeden cyklus v kabině na 30 minut příjemného nahřívání, při kterém tělo vypotí až třikrát více, než u jednoho cyklu finské sauny. Při dodržování správného pitného režimu v průběhu saunování se tělo zbaví toxinů i nečistot, které by jinak zadržovalo. Pročistí se nejen kardiovaskulární systém, ale také ledviny a játra.  

Paprsky infračerveného záření pronikají skrz pokožku do svalové tkáně, kterou efektivně prohřívají a uvolňují zevnitř. Proto je infrasauna účinným pomocníkem v boji se ztuhlými klouby, bolavými svaly a nepříjemným napětím způsobenými namáhavou tělesnou aktivitou, jednostrannou zátěží, či stresem.

Infračervené paprsky pronikají až 4cm do hloubky. Jsou tedy schopné prohřát jak svaly, tak cévy, které se působením tepla roztáhnou a zajistí lepší cirkulaci krve v okolí orgánů a v oblasti kloubů. Pravidelné užívání infrasauny tak napomáhá celkovému uvolnění a regeneraci organismu.

Důležitým benefitem pravidelného užívání infrasauny je zvýšení obranyschopnosti organismu vůči nejrůznějším chorobám. Každoroční chřipkové epidemie a banální, lež nepříjemné nachlazení Vás přestanou obtěžovat. Saunování v infrasauně také napomáhá prevenci proti nemocem horních cest dýchacích, posiluje srdeční svalstvo a zlepšuje pružnost a průchodnost cév.

Poslední, leč ne ryze zdravotní výhodou je sociální aspekt užívání infrasauny v pohodlí domova. Může se stát příjemným rodinným, či partnerským rituálem. Do infrasauny mohou i děti, které můžeme zabavit různými hrami a zkrátit jim tak dlouhou chvíli. Infrasauna představuje další možný způsob trávení volného času s rodinou a je ideálním prostředím pro sdílení zážitků, emocí, nápadů a utužení domácí pohody.

 

Pár rad pro začátek

Pár rad pro začátek:

 1. Před užitím infrasauny se doporučuje alespoň krátká sprcha.
 2. Dopřejte si pozvolný začátek a rozehřívejte se společně s infrasaunou. Vstupte do kabiny bezprostředně po jejím zapnutí a zahřejte své tělo postupně.
 3. Mějte připravené jedno prostěradlo a jednu až dvě osušky. Prostěradlo poslouží jako prostorná podložka pod celé tělo na lavici. Ručník na zem pak zachytí odkapávající pot – tímto déle uchráníte infrasaunu před nečistotami.
 4. Stejně jako ve finské sauně, můžete použít nejrůznější peelingové metody, ať už jsou to peelingové soli, kartáče či ručník, na odstranění odumřelých kožních buněk.
 5. Nejlepší poloha je vzpřímený sed s nohama ve vodorovné poloze.
 6. Nezapomínejte průběžně doplňovat tekutiny v průběhu saunování i po ukončení. Lidské tělo je tvořeno z více jak 70% vodou. V infrasauně vypotíme velké množství tekutin a proto je potřeba je pravidelně doplňovat. Teprve potom bude Vaše tělo schopno naplno a  efektivně vyplavovat toxiny skrz pokožku a filtrovat nežádoucí látky z krve.
 7. Ukončení procesu použití infrasauny by také mělo být pozvolné. Nespěchejte z kabiny ven. Po jejím vypnutí si užijte příjemný pocit očisty a relaxace, a postupně chladněte v sedě, s otevřenými dveřmi kabiny.
 8. Posledním krokem by měla být sprcha vlažnou, až příjemně teplou vodou bez použití mýdel – ta by mohla zbytečně vysušit otevřené póry.
 9. V průběhu celého saunování v infrasauně dbejte na bezpečnost sebe i ostatních osob.
 10. Poslouchejte své tělo, nepřemáhejte se a nezůstávejte v infrasauně za hranici příjemného pocitu.
 11. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, jestli je Váš zdravotní stav vhodný pro používání infrasauny, neváhejte navštívit svého lékaře.
Časté dotazy

Časté dotazy:

Vleze se mi infrasauna i do bytu?

Ano, vleze. Nejmenší kabina infrasauny Goddess - model Ibiza 1N, je navržena pro jednu osobu a její vnější rozměry jsou 65x90cm, což znamená, že zabere necelý metr čtvereční plochy Vašeho bytu. O něco větší jsou také modely Split 1N a Korsika 1ION, které se svými rozměry také vlezou do jednoho metru čtverečního. Proto, pokud máte menší byt, neváhejte vybírat z těchto modelů.

 

Mohou do infrasauny i děti?

Samozřejmě, že mohou. Děti si mohou v infrasauně odpočinout stejně dobře, jako dospělí. Zvláště, pokud pravidelně sportují. Díky pozitivnímu vlivu infrasauny na imunitu budou děti odolnější vůči každoročním chřipkovým epidemiím nebo obyčejnému, leč nepříjemnému nachlazení. Je potřeba upozornit na to, že děti by měli mít kratší saunovací cyklus, a to 10 až 20 minut, ovšem dbáme individuálních pocitů dítěte a hlídáme dostatečnou hydrataci. Více informací naleznete na webových stránkách Goddess, kde je této tématice věnován celý článek.

 

Co dělat, když se infrasauna náhodou pokazí?

Značka Goddess dbá na to, aby měla dobrou síť servisních míst, proto se neváhejte obrátit na kterékoliv z nich. Dále je zde možnost zařídit si prodlouženou, čtyřicetiměsíční záruku na Vaši zakoupenou infrasaunu pomocí vyplnění online formuláře na webových stránkách Goddess.cz. Po vyplnění formuláře Vám na e-mail přijde certifikát o prodloužené záruce, kterým se v případě poruchy a následné reklamace můžete prokázat.

 

Mám klaustrofobii, ale přesto bych infrasaunu chtěl. Jakou vybrat?

V případě, že máte klaustrofobii, nezoufejte. Kabiny infrasauny Goddess jsou navrženy až do velikosti pro tři osoby jako je model Santorini 3. Pokud by i tato velikost byla klaustrofobikům nepříjemná, může pomoci zakoupit model, který má více prosklených částí. Na příklad Chalkidiki 2ION nebo Korfu 2, který má celou přední stěnu prosklenou.

 

Potřebuji na složení pomoc odborníka?

Složení infrasauny je velmi jednoduché a rychlé, takže pomoc odborníka nebude potřeba. Ke každé infrasauně je přiložený návod na složení nebo si jej také můžete stáhnout ve formátu .pdf na stránkách www.euronics.cz po nalezení příslušného modelu.

Děti a infrasauna

Naučme děti pravidelně odpočívat

Mohou děti do infrasauny, a od jakého věku?

Ano, i děti mohou do infrasauny. Je to pro ně možnost si dobře odpočinout, stejně jako pro dospělé. Spodní hranice věku není přesně dána, záleží na rozhodnutí rodičů. Doporučuje se ale věk, kdy má dítě kompletně vyvinutý termoregulační systém, což nastává okolo tří let věku.

Jak dlouho můžeme nechat děti v kabině?

V zásadě bychom se měli řídit jejich vlastními pocity. Jeden cyklus u dítěte by ovšem měl být určitě kratší, než u dospělého člověka. Doporučuje se kolem 10 – 20 minut. Záleží také na věku dítěte a jeho zkušenosti s infrasaunou. Čím je dítě starší, tím déle může v kabině pobýt. Pokud už používá infrasaunu pravidelně a delší dobu, také to může mírně prodloužit jeden cyklus. Dalším důležitým faktorem je počet opakování. Děti ve věku od 7 let by měly absolvovat maximálně tři cykly v infrasauně. Posledním důležitým bodem je pravidelná a dostatečná hydratace. Lidské tělo se v kabině infrasauny intenzivně potí. Proto je potřeba dětem hlídat dostatečný příjem tekutin, aby infrasauna měla pozitivní dopad na tělo.

V čem může infrasauna dětem pomoci?

Primární výhodou užívání infrasauny u dětí je zvýšení obranyschopnosti dítěte, čímž můžete předejít každoročním chřipkovým epidemiím, nachlazením, onemocněním horních cest dýchacích a dalším onemocněním. Relaxace je dalším pozitivním aspektem pravidelného saunování. Děti se v ní uvolní, odpočinou si a lépe se jim spí. Pokud dítě pravidelně sportuje, infrasauna je skvělým bojovníkem proti namoženému svalstvu. Infračervené záření totiž proniká až do svalové tkáně, kterou prohřívá zevnitř a napomáhá tak její rychlejší regeneraci. Dnešní uspěchaná doba skýtá nebezpečí v podobě trvalého stresu, nepříjemného napětí nebo nedostatku spánku a odpočinku. Děti mnohdy zrcadlí své vytížené rodiče, nevědomky přejímají jejich hektický životní styl. Rituálem pravidelného saunování děti naučíme pečovat o své tělo a zdraví, dbát na psychickou pohodu, dobrý spánek a naučit se pravidelně odpočívat.

Co když se dětem v infrasauně nelíbí?

Určitě není potřeba děti do infrasauny nutit, je lepší tomu nechat volný průběh. Pokud bychom děti do infrasauny nutili, mohli bychom jim tento zážitek pokazit i na dlouhé roky dopředu. Když děti uvidí pravidelné užívání infrasauny u rodičů, časem se třeba budou chtít přidat. Je také možné, že dítě se na saunu necítí a až bude o pár let starší, samo si o infrasaunu požádá.

Co když se děti v infrasauně nudí?

Je pravda, že ne každého musí pobyt v infrasauně bavit. Děti mnohdy neposedí a mohou se začít brzy nudit. Ale infrasauna je vlastně skvělým místem pro utužení vztahů s Vašimi dětmi. Je vhodným prostředím pro krátké slovní hry, malování prstem na záda nebo vyprávění vtipů. Předškolní děti se mohou učit počítat, hádat hádanky, vymýšlet příběhy. Školáci si mohou zopakovat anglická slovíčka a vyjmenovaná slova, plnit různé slovní kvízy, domýšlet konce započatých vět, vymýšlet s rodiči plány na víkendové výlety a mnoho dalšího. Většina infrasaun je vybavena CD přehrávačem nebo kabelem na připojení mp3 přehrávače. Poproste děti, aby Vám pustili jejich oblíbené písničky nebo pohádky. Zapojte svou fantazii, přeneste se zpět do dětských let a připravte svým dětem i sobě zábavu na pobyt v infrasauně.

Rituál uvolnění mysli a těla

Proč si pořídit zrovna infrasaunu? Protože dnešní doba je rychlá a představuje náročnou zkoušku všech našich schopností. Je náročná fyzicky, psychicky i emočně. Jsme vlastně tak nějak automaticky taženi rychlým životním tempem okolí, až mnohdy úplně zapomínáme na to, že občas je potřeba se umět zastavit. Umět? Ano, spousta z nás se to opravdu musí vědomě naučit. Pokud to totiž lidé neudělají v pravou chvíli sami, zastaví je jejich vlastní vyčerpané tělo.

Každý z nás odpočívá jinak. Někdo chodí cvičit, někdo medituje, někdo hraje golf, čte knihy, chodí na procházky se psem, buší do boxovacího pytle, drží půst každé pondělí, pozoruje hvězdy, lozí po skalách… možností je nespočet. Ale co mají tyto činnosti společné? Jste v nich sami za sebe. Jste tam jen vy, vaše tělo, myšlenky a emoce. A právě myšlenky jsou na tom to nejdůležitější. Konečně totiž máte čas mít ty vlastní. Popřemýšlet si nad svými sny, plány a touhami, svým životem, tělem, svou budoucností. Jen si každý musí najít tu aktivitu, která mu opravdu přináší hluboké uspokojení, uklidnění a pocit harmonie duše s tělem. Tělo má rádo pravidelnost. Proto i odpočinek by neměl být nárazový, a přicházet pouze ve chvílích velkého vyčerpání, ale měl by to být příjemný rituál.

Takový rituál si můžete v pohodlí vlastního domova nastavit na příklad v podobě pobytu v infrasauně. Vedle mnoha pozitivních účinků na organismus a zdraví obecně, také nabízí právě to kouzlo odpočinku s vlastními myšlenkami, očistu těla i mysli. Prakticky to člověka donutí si sednout a v klidu vychutnat uvolňující pocit tepla, který prostoupí rovnoměrně celým tělem. V infrasauně se organismus zbavuje všeho špatného, tak proč by se tam nemohla pročistit i naše přeplněná a unavená mysl.

Jako podporu krásy rituálu v infrasauně můžete využít různých bylinkových detoxikačních čajů, aromaterapií éterickými oleji a vonnými tyčinkami nebo příjemnou relaxační hubou, kterou si do sauny můžete pustit díky připojovacímu kabelu. Ten už je součástí výbavy většiny infrasaun.

Protože doba je hektická a mnozí z nás neumějí opravdu odpočívat. Protože nás okolí nutí jít pořád dál a nedává nám prostor se zastavit a uvolnit mysl od všeho špatného, bolavého, ale ani prostor na vnitřní ocenění toho krásného, co se nám v životě děje. Přesně proto je infrasauna jednou z věcí, která může pomoci najít kýžený soulad mysli a těla.

Za hodinku v infrasauně spálíte až celou Milku!

Infrasauna má mnoho pozitivních účinků na naše tělo. Podporuje imunitu, prokrvuje svalstvo, uvolňuje jej, zlepšuje krevní oběh v okolí kloubů a orgánů a napomáhá tělu zbavovat se toxinů. Kromě toho je ale skvělým způsobem, jak se během odpočinku zbavit přebytečných kalorií. Infrasauna pracuje na principu hlubokého prohřívání infračervenými paprsky, které proniknou až do hloubky 4 centimetrů pod kůži. To má za efekt zrychlení metabolismu. Zatímco Vy odpočíváte v kabině, Vaše tělo usilovně pracuje na tom, aby si udrželo vnitřní teplotu tím, že zvýší periferní krevní oběh a produkuje pot, při čemž se spalují kalorie.

Odhady v různých zdrojích se liší, ale ty střízlivější uvádějí, že tělo spálí až 300 kalorií za 30 minut odpočinku v infrasauně. To znamená, že za dva takové relaxační cykly v infrasauně spálíte množství kalorií odpovídající jedné celé tabulce čokolády Milka. Pravidelným užíváním infrasauny si na tento potící proces tělo zvykne, bude se potit více a efektivněji, což jen zvýší počet spálených kalorií.

V infrasauně dosahuje teplota do 60 stupňů, což je pro mnoho lidí mnohem příjemnější teplota, než v klasické finské sauně. Ve finské sauně nedochází k hlubokému prohřátí, tak jako u infrasauny a proto se tělo zbaví menšího počtu kalorií i když je teplota v ní mnohem vyšší. Dalším rozdílem je podíl ve složení potu. Ve finské sauně je pot tvořen 95 až 97% z vody, kdežto u infrasauny je pot složen z 80 až 85 % vody a zbytek představují tukové buňky, cholesterol a škodliviny rozpustné v tucích, jako jsou čpavek a sodík. Díky tomu se v infrasauně zbavíme o 10 % škodlivin více, než ve finské sauně. Očista těla od toxinů v rámci dlouhodobého procesu je tak účinnější a rychlejší.

Infrasauna pomáhá v mnoha oblastech zdraví. Pálení kalorií je jen jedním z mnoha skvělých benefitů. Co je ale mnohem důležitější je to, jaké procesy jsou s pobytem v infrasauně spojeny. Pocení, očista, detoxikace, regenerace, odbourání stresu i napětí. Psychosomatika je mocná. Dokáže našemu tělu hodně pomoci i pořádně zatopit. Pravidelnou návštěvou infrasauny máme možnost si vytvořit velmi příjemný rituál. Pokud se budeme dobře cítit, bude se dobře cítit i tělo a je dokázání, že člověku, který je šťastný a psychicky v pohodě se také mnohem lépe hubne. Infrasauna je tak nástrojem jak si pomoci s napojením stavu mysli a těla tím lepším směrem.